Jeżeli można kogoś nazwać specjalistą w zakresie obsługiwania kuchni i urządzeń w niej się znajdujących to z pewnością częściej możemy używać tego określenia w odniesieniu do kobiet aniżeli do mężczyzn. Bo to właśnie kobiety spędzają zdecydowanie więcej czasu w kuchni. I dlatego właśnie, to kobiety, powinno zapytać się o to, jakie urządzenia AGD są w kuchni niezastąpione. Można by też zrobić taki eksperyment, że po prostu każda kobieta zostanie oddelegowana od pracy w kuchni, a wszystkim będzie się musiał zająć żyjący z tą kobietą mężczyzna. I nagle świat by się zawalił, a telewizyjny przekaz lęgnął w gruzach. Bo oto ten, który w kuchni przebywa rzadziej musiałby umieć i chcieć umieć ogarnąć wszystkie urządzenia AGD, jakie znajdują się w kuchni.

Z technicznego punktu widzenia na pewno żaden mężczyzna nie będzie widział problemu we włączeniu zmywarki, bo to urządzenie najczęściej znajduje się w kuchni właśnie. Ale już ustawienie prania na konkretną liczbę naczyń może już być niemałym problemem. No i w ogóle jakiekolwiek bardziej wymagające zajęcie związane z obsługą zmywarki będzie sprawiało, że mężczyzna będzie się zamykał w sobie i blokował na kontakty z innymi ludźmi tej samej płci. Dlatego drogie Panie, nie każcie swoim mężom i synom obsługiwać zmywarki, ponieważ może to uderzyć w godność niektórych z nich i poniżyć ich przed swoimi kolegami. No bo kto to widział, żeby mężczyzna zmywał naczynia, nawet jeśli chodzi tylko o włożenie ich do zmywarki.

To tyle tytułem wstępu. Miał on być po prostu oddaniem uwielbienia i hołdu dla kobiet, które na co dzień zajmują się domem, a przede wszystkim kuchnią. Ale tak zupełnie na poważnie to możemy jednym tchem wymienić najważniejszy sprzęt AGD, który można spotkać w każdej kuchni. Wspomniana zmywarka to tylko kropla w morzu potrzeb i zapotrzebowania na elektronikę użytkową w Twojej kuchni właśnie.

Absolutnie podstawową rzeczą jest kuchenka, na której będziemy gotować obiady i posiłki. Potem jest czajnik elektryczny, ponieważ w praktyce mało kto jeszcze stosuje inny rodzaj czajników. Bardzo ważny jest okap nad kuchenką, który zapobiega zadymianiu się ścian od postawionych na kuchence gotujących si ę potraw.

To wszystko jest oczywiście nadzwyczaj ważne w każdej kuchni. Ale prawdziwym diamentem wśród wszystkich urządzeń AGD jest oczywiście lodówka. Bez niej w kuchni nie da sobie rady ani kobieta ani mężczyzna. To chyba jedyne urządzenie w kuchni, które nie ma dla siebie żadnej alternatywy. Ono po prostu musi być w każdym domu. Nikt przecież o zdrowych zmysłach nie spróbuje sobie nawet wyobrazić życia bez lodówki. Lodówki, do której wkładamy rzeczy spożywcze i które możemy wyjąć świeże nawet po kilku dniach. Gdyby wszystko dało się trzymać w lodówce to pewnie nie byłoby problemu z tym , żeby zapakować do niej gotowe obiady czy jakieś piękne desery. Można myśleć co się chce o tym, jaki sprzęt w kuchni powinien znajdować się zawsze w gotowości. Pamiętajcie, moi drodzy, że brak zmywarki przetrwa każdy, ale bez lodówki nie obejdzie się nikt. Kompletnie nikt.

Dodaj komentarz