Urządzenie pięknego mieszkania jest nie łatwą sztuką i doskonale o tym wiesz. Jednak na rynku dostępnych jest wiele dodatków, które umożliwiają szybką zmianę wystroju wnętrza lub dodanie „tego czegoś”. Czasem tak jest, że już urządziłeś mieszkanie, ale nadal coś Ci się nie podoba. A może zawieszenie kilku plakatów w ramach nad kanapą w salonie odmieni wnętrze? Plakaty stały się teraz bardzo popularne. Łatwo jest ich użyć, a przedstawiać mogą cokolwiek. Jakie jeszcze tricki możesz zastosować u siebie?

Zaadaptuj to, co jest aktualnie modne na swój sposób

Przeglądając modne wnętra w magazynach, oglądając sesje zdjęciowe czy nawet inspiracje z portali społecznościowych, można odnieść wrażenie, że są one piękne, ale nie nasze. Możesz zawsze wykorzystać je jako pierwowzór i na nich wykreować swoje wymarzone mieszkanie. Czasami nie podoba ci się kolor ścian, ale już same meble czy sposób ich ustawienia trafiają w Twój gust. Wybierz więc farbę do pomalowania ścian, która Ci się bardziej podoba i spróbuj dobrać podobne lub identyczne meble jak z oryginalnej stylizacji. Nie musisz kopiować wnętrza z magazynu 1:1. Pozwól się zainspirować, ale możesz zmienić swobodnie to, co Ci nie pasuje.
Choć prezentacje pokazowe mają nadawać się do przeniesienia na kanwy każdego mieszania, to nie zawsze wychodzi to świetnie. Musisz wiedzieć, że dużo zależy od powierzchni pokoju czy jego kształtu. Aby aranżacja, która Ci się spodobała i u Ciebie w domu wypadła dobrze, być może potrzebne będzie wprowadzenie kilku zmian do oryginalnie wybranej. Jednak jak najbardziej jest możliwe przeniesienie do mieszkania projektu modelowego czy widzianej w magazynie aranżacji wnętrza.

Sensowne dodatki – obrazy

Mówi się, że to dodatki tworzą wnętrze. Czasem dobrze dopasowany obraz może odmienić ścianę w galerię, dać jej nowoczesny koncept czy dodać odrobiny rodzinnego ciepła. Liczy się jednak nie tylko to, co zostało przedstawione na płótnie, ale i jego oprawa. Ciekawy i niecodzienny rysunek nie potrzebuje nawet ozdobnej ramy. Wystarczy ściana, która będzie dla niego odpowiednim tłem. Najlepiej, aby była jednokolorowa, wtedy Twój piękny obraz się lepiej na niej odznaczy.
Bardzo ciekawie wyglądają portrety znanych osób. Czy wiesz, że Lina Cavalieri niegdyś była uznawana za najpiękniejszą kobietę świata? Jej duże oczy i zaokrąglona twarz stanowiły na przełomie XIX i XX wieku kanon piękna. Obecne portrety tej śpiewaczki są ekstrawaganckie, a nawet awangardowe. Możesz wybrać jeden z modeli dostępnych na obrazyfoto.eu i cieszyć się ozdobnym portretem w nietuzinkowym wykonaniu.
Nie lubisz, gdy patrzy na Ciebie z obrazu jakaś postać? Nic nie szkodzi. Zawsze możesz kupić pejzaż, nowoczesną kompozycję geometryczną czy malunek w stylu boho. Zamiast obrazu można też powiesić plakat w ramie. I te elementy pięknie zdobią ścianę, a wybór wzorów jest nawet większy niż wśród gotowych obrazów.

Praktyczne, ale i ozdobne

O części elementów wyposażenia pomieszczeń nawet nie pomyślisz, że są ozdobne i mogą zmienić ich stylizację. Czy zastanowiło Cię kiedyś, jak firany i zasłony wpływają na całokształt aranżacji wnętrza? A tym czasem wybór tych elementów też jest ważny. Grube zasłony zaciemniające sprawdzą się we wnętrzach luksusowych, glamour czy nowoczesnych. Z kolei lekkie i zwiewne materiały będą lepiej wyglądać w pokojach o tradycyjnych wykończeniu.
Również punkty świetlne mogą być dodatkową dekoracją. W każdym pokoju potrzebne jest sztuczne oświetlenie. Wieszając żyrandol trzeba go wybrać w stylu pasującym do całości. Chcesz mieć romantyczny pokój z nutą elegancji? Wybierz żyrandol z kryształami albo wykonany z giętego metalu w kształcie kwiatów. Jeśli bardziej stawiasz na nowoczesny styl, lepiej dopasowane okażą się być lampy o geometrycznych kształtach czy punkty LED, Także istotne są lampy stołowe czy wolno stojące. Te już częściej wykorzystujemy do ozdoby, choć też mają dawać dodatkowe światło. I one powinny z jednej strony mieć odpowiednią moc świetlną, a z drugiej ładnie wyglądać postawione na meblach.

Dodaj komentarz