Dlaczego pijemy kawę?

Kawa to najbardziej znany napój na świecie. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez jej filiżanki. Zwracamy coraz więcej uwagi na jakość pitego przez nas napoju. Coraz rzadziej zadowalamy się zwykłą zmieloną robustą zaparzaną w standardowy sposób. Kawa, o ile jest dobra gatunkowo, zawiera w sobie ogromne ilości smaków i aromatów, którymi chcemy się rozkoszować. Oprócz tego że nam smakuje, dodaje nam energii na cały dzień. Pozytywnie wpływa na układ trawienny i ogranicza rozwój próchnicy. Warto sprawić, by picie ulubionego napoju było jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze. Warto w tym celu zaopatrzyć się w dobry ekspres do kawy, który uczyni nasz rytuał picia tego napoju jeszcze przyjemniejszym. Wiele przydatnych informacji można odszukać na stronie Centrum Serwisowego Espresso, serwisu ekspresów do kawy i małego AGD: https://csespresso.pl/ekspresy-do-kawy-do-2000/.

Ekspresy do kawy do 2000 zł

Jeżeli chcesz za pomocą jednego kliknięcia pić kawę taką jaką lubisz, powinieneś zainteresować się zakupem ekspresu. Niektóre obecne na rynku ekspresy pozwalają na zaparzenie co najmniej kilku rodzajów kawy, byś wybrał taką, na jaką masz właśnie ochotę: od wyrazistego espresso po łagodne, mleczne latte machiatto. Najlepszym wyborem, by pić ulubione americano lub cappuccino będzie ekspres automatyczny. Każdego ranka jesteśmy raczej zabiegani i nie mamy czasu, by niczym barista przyrządzać niestrudzenie coś, co będzie nam smakowało i nas pobudzało. Zakres cenowy ekspresów jest bardzo duży i sięga nawet 15 000 zł. Przyjrzyjmy się jednak bardziej przystępnym cenom i sprawdźmy ekspres do kawy do 2 000 zł.

Ekspres do kawy Melitta Avanza F27/0-100

Wyjątkowo prosty w obsłudze, z dużymi pokrętłami, zarazem elegancki i wpasowujący się w każdą kuchnię. Dzięki sporym zbiornikom na wodę (1,5 l) i kawę (250 g) nie będziemy musieli martwić się ich częstym uzupełnianiem. Bardzo cichy młynek sprawi, że nie obudzimy pozostałych domowników robiąc sobie poranną kawę. Jeżeli natomiast chcemy kogoś poczęstować pyszną kawą albo sami pijemy podwójną porcję, nie jesteśmy skazani na to, by wykonywać czynność dwukrotnie. Tryb dwóch filiżanek umożliwia nam przygotowanie dwóch czarnych ulubionych napojów na raz. Jest to ekspres automatyczny, ale zostawia również pole wyboru dla nas. Możemy regulować moc kawy i stopień jej zmielenia, tak by dostosować ją do naszych preferencji smakowych. Na końcu jednostkę zaparzania możemy wyjąć i łatwo wyczyścić.

Ekspres do kawy Krups Evidence EA8901

Oferuje niewielkie rozmiary z nowoczesnym designem w białej obudowie. Zmieści się nawet do małej kuchni. Posiada duży zbiornik na wodę (2,3 l) i kawę (250 g). Przy piciu dwóch takich samych mlecznych kaw oszczędzimy czas dzięki trybowi dwóch filiżanek. Szeroki wybór kaw sprosta największym smakoszom. Nacisk na zmieloną kawę jest równy 30kg. Można przez to cieszyć się wyjątkowym smakiem. Dzięki funkcji Dark jesteśmy w stanie wydobyć jeszcze więcej głębokiego aromatu. Funkcja Extra Shot nada kawie dużo większą intensywność. Obsługa jest bardzo łatwa dzięki wyświetlaczowi OLED. Dysza spieniająca czyści się sama, a pozostałe elementy łatwo wyjąć i wyczyścić.

Ekspres do kawy DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110 W/B/SB

Wedle naszego gustu dostajemy możliwość wyboru koloru ekspresu. Biały (W), czarny (B), a może srebrny (SB)? Ty najlepiej zdecydujesz, który będzie najbardziej odpowiadał do wyglądu Twojej kuchni. Ekspres obsługuje się w prosty sposób dzięki czytelnym ikonom, dużym przyciskom i wyświetlaczowi. Pokrętło umieszczone na środku pozwala regulować moc kawy, aby cieszyć się niepowtarzalnym smakiem. Dużą pojemnością cechują się zarówno zbiornik wody (1,8 l), jak i pojemnik na kawę (250 g). Sprzęt ten oferuje szeroki wybór kaw, którymi możemy cieszyć się od zaraz, ponieważ dzięki funkcji Termoblok ekspres jest gotowy do używania praktycznie zaraz po włączeniu. DeLonghi ECAM posiada manualną dyszę spieniającą mleko. Nie jest to może tak komfortowe niż gdyby robiła to za nas maszyna ale dzięki temu możemy w pełni kontrolować spienianie mleka i nauczyć się je przyrządzać w taki sposób jaki najbardziej nam odpowiada. W bardzo prosty sposób jesteśmy w stanie wyczyścić to urządzenie.

Jakość smaku zależna od jakości kawy

Sam ekspres to nie wszystko. Jest on tylko urządzeniem, które w szybszy i łatwiejszy sposób pomoże przygotować nam kawę. Za smak i aromat odpowiada przede wszystkim jakość kawy, co podkreślają w opiniach sami konsumenci. Oczywiście ekspres z wieloma funkcjami, w rozsądnej cenie do 2 000 zł, pomoże nam rozkoszować się orzeźwiającą kawą. Wybierajmy zatem kawy o wysokiej jakości, by podczas picia tego popularnego napoju dostarczać sobie jak najlepszych wrażeń.

Dodaj komentarz