Zakładasz swoją pierwszą kawiarnię? Z pewnością masz mnóstwo pomysłów na stworzenie idealnego miejsca. Odpowiedni wystrój lokalu jest bardzo ważny, podobnie jak jego właściwe wyposażenie. Sprawdź, w jaki sprzęt do kawiarni warto się zaopatrzyć.

Przede wszystkim kawa

Chcąc stworzyć niepowtarzalne miejsce, należy skupić się na jakości oferowanych usług. Zakładając kawiarnię, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w dobrej jakości ekspres do kawy. W tym przypadku nie należy oszczędzać — doskonały smak właściwie przygotowanej kawy sam w sobie będzie wizytówką kawiarni. Do uzyskania tego efektu będziesz potrzebować jeszcze kilku akcesoriów. Koniecznym zakupem jest odbijak do krążków kawowych (należy go umieścić bezpośrednio przy ekspresie), a także tamper do ubijania kawy w łyżce. Jeżeli ekspres nie jest wyposażony w młynek, również należy się w taki wyposażyć. Nie można zapomnieć o dzbanku do spieniania mleka (a najlepiej kilku dzbankach — ich większa ilość przyspieszy tempo przygotowania kaw). Dla uzyskania optymalnej temperatury mleka, szczególnie dla mniej doświadczonych baristów, można dokonać zakupu termometru do mleka. Do sporządzania artystycznych kaw z pewnością przyda się pióro do dekoracji.

Odpowiedni sprzęt i przygotowanie kawy jest bardzo ważne, jednak właściwy smak pochodzi przecież z ziaren. Najlepiej wybrać więc kawę najwyższej jakości. W zależności od planowanego menu, należy wyposażyć się w odpowiednie dodatki do kaw, takie jak syropy smakowe, posypki czy też bita śmietana. Do ubijania śmietany potrzebna jest maszynka lub odpowiedni syfon, a na posypki pojemnik. Nie można również zapomnieć o filiżankach oraz kubkach na wynos. Wiele z wymienionych akcesoriów baristycznych można zaopatrzyć się na stronie sklepu http://cukieteria.pl/.

Na osłodę życia

Być może poza kawą zamierzasz w swoim lokalu serwować desery? Jeżeli tak, wyposażenie do kawiarni należy dopasować również pod wyroby cukiernicze. Jeżeli planujesz wypiekać słodkie specjały na miejscu, potrzebujesz oczywiście piekarnika, a oprócz tego odpowiednich akcesoriów. Będą to różnego rodzaju formy i foremki, podkładki pod ciasta, wałki, akcesoria do dekoracji, a także wiele przydatnych narzędzi kuchennych. Właściwe zapotrzebowanie należy dostosować do planowanego menu, a pomóc w tym może szeroka oferta produktów, dostępna na stronie wcześniej wspomnianego sklepu. Są jednak uniwersalne sprzęty i dodatki, które przydarzą się w każdym lokalu gastronomicznym. Należą do nich blendery, pomocne zarówno przy przygotowaniu owocowych koktajli, jak i mrożonej kawy. Konieczne będą również odpowiednie przybory, takie jak szczypce i szpatułki do ciast, gałkownice do lodów, a także zwykłe sztućce — noże, łyżki i widelce.

Praktycznie i funkcjonalnie

Prowadząc lokal gastronomiczny, należy zadbać zarówno o produkty, jak i ich przechowywanie. Co potrzeba jeszcze zakupić, planując wyposażenie kawiarni? Przede wszystkim należy zadbać o właściwą ilość miejsca w szafkach i lodówkach. Do właściwego przechowywania produktów niezbędne będą pojemniki. Do ciast i deserów należy dobrać pojemnik o właściwym kształcie i rozmiarze, a do przechowywania lodów — odpowiednie kuwety. Aby napoje, jak np. lemoniady, dobrze się prezentowały, warto zaopatrzyć się w stylowe słoje. Dobrym zakupem będzie również pojemnik barmański — bardzo praktyczny, umożliwiający przechowywanie najpotrzebniejszych dodatków pod ręką. Do wydawania deserów na wynos potrzebne będą również jednorazowe pudełka.

Higiena

Odpowiednie wyposażenie do kawiarni to nie tylko sprzęty i akcesoria baristyczne, ale też artykuły do utrzymania czystości i właściwej higieny. W ofercie sklepu Cukieteria.pl znajdziesz wszystkie potrzebne środki higieniczne. Są to między nimi rękawiczki ochronne, preparaty do dezynfekcji rąk, oraz w dalszym ciągu obowiązkowe maseczki ochronne. Znajdziesz tam również środki czyszczące — płyny do blatów, preparaty do sprzętów kuchennych, a także specjalne środki do czyszczenia ekspresu. W sklepie możesz również zakupić ręczniki papierowe oraz mydło.

 

Właściwe wyposażenie kawiarni to klucz do sukcesu. Warto poświęcić swój czas i uwagę na skompletowanie właściwego sprzętu i akcesoriów do lokalu. Z pomocą przyjdzie Ci sklep http://cukieteria.pl/, oferując wiele produktów dla Twojej kawiarni w jednym miejscu.