Makijaż permanentny w Nowej Soli, czyli inaczej mikropigmentacja, to zabieg polegający na wprowadzeniu odpowiedniego barwnika w naskórek, a dokładniej w warstwę jasną bez przekraczania warstwy podstawnej. Dzięki temu barwnik w skórze utrzymuje się nawet przez kilka lat, gdyż jest to pewnego rodzaju tatuaż.
Pozwala to na podkreślenie urody, ale także w ten sposób można ukryć defekty czy też zbyt wyraźną asymetrię twarzy. To ogromna wygoda. Najczęściej wykonuje się mikropigmentację ust, brwi oraz linii rzęs. Mikropigmentacja może być dobrym wyborem dla osób po chemioterapii czy też po częściowej lub całkowitej mastektomii piersi w celu rekonstrukcji brodawki sutkowej.
Makijaż permanentny w Nowej Soli – na co zwrócić uwagę?
Ważny jest świadomy wybór gabinetu, w którym ten rodzaj makijażu wykonuje doświadczona linergistka, czyli osoba wyszkolona do wykonywania zabiegu mikropigmentacji. To bardzo ważne, aby oddać się w ręce profesjonalisty. Makijaż permanentny Nowa Sól niewątpliwie podkreśla naturalne piękno, ale tylko, gdy jest poprawnie wykonany. Mikropigmentacja to zabieg inwazyjny, podczas którego może dojść do komplikacji. Podczas tego zabiegu linergistka otwiera skórę, a to niesie w sobie ryzyko infekcji.
Przeciwskazania do wykonania mikropigmentacji
Podstawowym argumentem, aby nie poddawać się mikropigmenacji, są:
- różnego rodzaju choroby w tym: przeziębienie czy grypa,
- nowotwory,
- ciąża,
- problemy skórne np. skłonność do bliznowców,
- łuszczyca i inne.
Jak wykonać makijaż permanentny?
Makijaż permanentny w Nowej Soli można robić wieloma technikami. Dlatego należy przed rozpoczęciem jego wykonywania ustalić, który z nich będzie najlepszym wyborem. Ten rodzaj makijażu robimy na kilka lat, będzie on się utrzymywać dosyć długi czas, dlatego ważne jest, aby być zadowolonym z efektów, jakie będziemy widzieć po zabiegu. Stąd też zanim zostanie wykonany, powinno przygotować się rysunek wstępny. Jest to potrzebne, aby go dostosować do całej symetrii twarzy oraz do naszych oczekiwać jako klientek.
Dopiero po pełnej akceptacji obu stron można przystąpić do jego wykonania. Należy zdawać sobie sprawę, iż rysunek wstępny jest zawsze przerysowany. Wynika to z faktu rysowania go kredką czy też barwnikiem. Oczywiście podczas zabiegu można poprosić o podanie lusterka, aby zobaczyć czy odpowiada nam kształt wykonanego w czasie rzeczywistym makijażu. Zabieg mikropigmentacji jest wykonywany z przerwaniem ciągłości skóry, zatem jest odrobinę bolesny. Na życzenie klientki linergistka może zastosować znieczulenie miejscowe. Jest to najczęściej krem z substancją przeciwbólową, którym smaruje się skórę około 30 minut przed wykonaniem zabiegu.
Po zabiegu niewymagane jest zachowanie szczególnej rekonwalescencji. Można jedynie zastosować zimny okład powyżej pigmentowanej części ciała, aby zmniejszyć opuchliznę. Należy około 10 dni dbać o pielęgnacje pozabiegową. Polega ona na dbaniu, aby miejsce pigmentowane było czyste i nie specjalnie natłuszczane. Skóra musi mieć dostęp do powietrza, aby się wygoić. Miejsce to należy przemywać woda lub solą fizjologiczna. Oraz dbać, aby ta skóra nie była mokra, rezygnując w tym czasie z basenów czy też sauny.