Okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na założenie licówek na zębach. Pamiętajmy o tym, że istnieje kilka przeciwwskazań, które sprawiają, że nie każdy skorzysta z takiej opcji. Piękny i zdrowy uśmiech jest z pewnością marzeniem każdego człowieka. Z pomocą przychodzą licówki na Śląsku, jakie dają wiele możliwości. Kiedy można z nich skorzystać? Jakie przeciwwskazania do licówek trzeba mieć na uwadze? O czym należy wiedzieć? Co oferują licówki w Katowicach?

Licówki w Katowicach

Licówki pozwolą na nowo uzyskać piękny uśmiech, który wpłynie na pewność siebie. Sporym uznaniem cieszą się licówki na Śląsku, które są wykonywane przez specjalistów. Pamiętajmy o tym, aby wybrać fachową klinikę stomatologiczną, jaka doskonale spełni nasze oczekiwania. Lekarz przedstawi nam wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, jakie są bardzo ważne. Po takie rozwiązanie sięga coraz więcej osób. Cena licówek jest różnorodna i zależy od konkretnej oferty. Faktem jest, że dzięki temu  odzyskamy pewność siebie i zadbamy o ładne zęby. 

Licówki – przeciwwskazania

Okazuje się, że istnieje kilka przeciwwskazań do skorzystania z licówek. Są to z pewnością:

 • bruksizm,
 • stany zapalne dziąseł,
 • próchnica,
 • nieodpowiednia higiena jamy ustnej,
 • nawykowe obgryzanie paznokci,
 • niektóre okluzyjne zaburzenia. 

Te przeciwwskazania przedstawi nam lekarz i dokładnie określi, w jakich sytuacjach nie ma możliwości założenia licówek. Na szczęście nie jest ich wiele, dlatego spore grono osób skorzysta z pięknych licówek. Na początku trzeba zadbać o zdrowie wszystkich zębów, a potem ewentualnie pomyśleć o skorygowaniu uśmiechu. Stomatologia estetyczna oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, jakie spełniają oczekiwania odbiorców. 

Licówki – wskazania

Istnieje sporo wskazań do założenia licówek. Jest to zabieg, jaki dotyczy zarówno stomatologii estetycznej, jak i protetyki. Wskazania mogą być różnorodne. Zazwyczaj są to:

 • niwelacja przerwy międzyzębowej,
 • korekcja kształtu zębów lub zęba,
 • korekcja przebarwień,
 • wyrównanie zębów krzywych i obróconych,
 • korekcja ukruszeń zębowych i złamań. 

 

Licówki w Katowicach mogą z powodzeniem usunąć wiele nieestetycznych problemów z własnym uzębieniem. Nie zapominajmy o tym, że w zależności od stanu zębów, zastosować można licówki pojedyncze, jak też na wszystkie zęby. Przed wykonaniem zadania, specjaliści oszlifowują uzębienie, przy czym nie zawsze jest to konieczne. 

Piękny uśmiech na co dzień

Zadbane i zdrowe zęby są wizytówką każdego człowieka. Nie dziwi zatem fakt, że tak chętnie sięgamy po szeroką ofertę zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Niewłaściwa higiena, zła dieta, częste choroby – wszystko to osłabia stan zębów, które trzeba kontrolować u dentysty. Niezwykle istotne jest to, aby kontrolne wizyty u stomatologa odbywać raz na pół roku, co zapobiegnie poważniejszych schorzeniom. Na uwagę zasługują licówki, które są specjalnymi uzupełnieniami, jakie wpływają na estetykę zębów. Są one zakładane przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.