Etui ma za zadanie chronić telefon przed uszkodzeniami i szybkim zużywaniem obudowy. Jednak nie znaczy to, że musi być brzydkie. Wprost przeciwnie. Przy odrobinie kreatywności możesz zamienić je w małe arcydzieło. Jak ozdobić etui na telefon?

Farby i szablony

Jednym z najbardziej efektownych sposobów na to jak ozdobić case na telefon jest użycie szablonów i farb. Pierwszy krok to etui. Należy kupić przede wszystkim takie, które będzie pasowało do Twojego telefonu. Jeśli jest taka możliwość, zakup etui w kolorze, który sprawdzi się jako tło dla ozdób. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to nic straconego. Możesz po prostu zamalować je na wybrany kolor i zabrać się do ozdabiania, dopiero gdy wyschnie.

Kolejnym krokiem jest wybór szablonów. Możesz kupić gotowe wzory w internecie lub wyciąć własne. Przykładaj je do etui i pociągnij farbą po powierzchni. Po podniesieniu szablonu zobaczysz, że case został ozdobiony we wzory. Pamiętaj, że najefektowniej będą wyglądały zestawienia kontrastujących ze sobą kolorów, tak by wzór był dobrze widoczny. Zawsze warto też zwrócić uwagę, by etui pasowało do rzeczy, które zazwyczaj nosisz. Nie chodzi tylko o ubrania, ale i dodatki – buty, czapka, plecak.

Przyklejane diamenciki

Ostatnio trwa moda na obrazy wyklejane z tysięcy maleńkich, kolorowych diamencików. Po każdym wykonanym obrazie pozostaje jednak mnóstwo zapasowych naklejek, których nie sposób wykorzystać zgodnie z oryginalnym przeznaczeniem. Jak ozdobić etui przy ich pomocy? To proste. Wystarczy narysować na powierzchni wzór, na przykład za pomocą cienkopisu lub flamastra. Następnym krokiem jest wyklejenie diamencików według wzoru. To dobry sposób na ozdobienie etui na wiele różnych sposobów. Z diamentów możesz ułożyć wzór nawiązujący do ulubionego filmu lub serialu. Jeśli poniesie Cię fantazja, stworzysz piękny pejzaż lub nawet portret. Jednak nawet proste zestawienia kolorów mogą wyglądać naprawdę efektownie.

Cekiny i brokat

Są rzeczy ponadczasowe, które nigdy nie wychodzą z mody. Do takich należą błyszczące elementy. Ozdabianie etui na telefon cekinami albo brokatem jest banalnie proste. Kiedy kupisz już dopasowany case, wystarczy pokryć cały jego tył mocnym klejem. Pamiętaj, by nanieść klej na każdy fragment, który ma zostać pokryty błyszczącymi ozdobami. Następnie posyp etui brokatem lub cekinami. Możesz nawet połączyć te dwa produkty! Po wyschnięciu otrzymasz niepowtarzalny, błyszczący case.

Wypukłe ozdoby

Kleju możesz użyć także do ozdobienia etui w zupełnie inny sposób. Chodzi tu mianowicie o naklejanie wypukłych ozdób. Częstym wyborem będzie tu biżuteria. Fantazyjnie naklejony łańcuszek może wyglądać na odwrocie telefonu naprawdę świetnie. Dobrze sprawdzają się tu także płaskie wisiorki i kolczyki. Aby poprawić efekt, możesz pomalować całość na metaliczny kolor. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się farba w sprayu, która pokryje wszystkie zakamarki.

Szydełkowany case

Choć może się to wydawać dziwne, to jest jak najbardziej możliwe! To, czego potrzebujesz to miękki case z cienkiej gumy i o dziwo nie szydełko, ale gruba igła. Wybierz także grube, mocne nici w odpowiadających Ci kolorach. Najpierw przy pomocy igły podziurkuj etui. Najlepiej jest wykonać symetrycznie położone otwory o dużym zagęszczeniu. Kolejny krok to przeciąganie przez nie nici. Możesz w ten sposób łatwo stworzyć najróżniejsze efekty. Jedne z nich to wzór przypominający haft krzyżykowy, serwetkę wykonaną na szydełku czy sweter robiony na drutach.

Naklejki i tatuaże

Innym prostym sposobem na ozdobienie etui są naklejki i tatuaże. Jeśli chodzi o te pierwsze, to w absolutnie każdym sklepie znajdziesz jakieś naklejki. Małe, duże, błyszczące, matowe, płaskie, wypukłe… Wybór jest nieskończony. Wystarczy kupić je za kilka złotych i nakleić na case w wybranych miejscach. Dobrym pomysłem jest też zakup zmywalnych tatuaży. Je także można bardzo łatwo nanieść na case. Jeśli wybierzesz przezroczyste etui i tatuaż naniesiesz od wewnętrznej strony, to efekt będzie naprawdę trwały.