Baza klientów to zbiór, który jest całkowicie nieoceniony dla każdego przedsiębiorstwa. To miejsce, co do którego mamy pewność, że znajdziemy w nim osoby zainteresowane naszą marką. Pokazuje to, że dla powiększenia bazy klientów należy przede wszystkim zainteresować więcej osób. Jak tego dokonać? Jest na to kilka sposobów. Które z nich warto wykorzystać?

Wykorzystanie mediów społecznościowych

W dzisiejszych czasach prawie każdy korzysta w jakichś mediów społecznościowych. Z tego powodu warto się na nich skupić, gdyż stanowią one wielką bazę potencjalnych klientów. Facebook, Linkedin, Twitter i inne witryny muszą stać się podstawowym narzędziem w dzisiejszym marketingu. 

Na początku można postawić na różnego rodzaju grupy, którymi trzeba będzie się regularnie opiekować – tworzyć interesujący content, który jednocześnie zaprasza do zawiadomienia o nim innych. To prosty sposób na poszerzenie swojej bazy klientów. Kluczem jest też odpowiadanie na pytania każdego, kto takie ma – komunikatywność i kultura osobista są mile widziane w każdej branży.

Nie można też zapomnieć o reklamach, które pomagają w poznaniu marki. Generowanie leadów za pomocą Lead Ads na Facebooku jest niezwykle proste, a jego kliknięcie przez użytkownika od razu się zapisuje wraz z jego danymi. Osoba nie musi nawet odwiedzać danej strony – jedno kliknięcie wystarczy. Jest to kosztowny sposób, przez co warto pomyśleć o odpowiedniej optymalizacji.

Newsletter – jak pomaga?

Newsletter jest kolejną odpowiedzią na pytanie, jak powiększyć bazę klientów. Marketing poprzez e-mail jest wykorzystywany przez praktycznie każdą firmę. Nic w tym dziwnego, gdyż pozwala to na zaprezentowanie różnego contentu każdej osobie, której adres e-mail posiadamy.

Jak jednak zaprosić daną osobę do zostawienia swoich danych? Warto postawić na pop-up, który będzie pojawiał się chwilę po wejściu na naszą stronę. W nim znajdą się informacje o newsletterze – o tym, jak często będzie wysyłany i co będzie zawierał. Kluczem jest tutaj precyzyjny przekaz i nienachalna propozycja, przez co osoba będzie wiedziała, że nie będzie przytłoczona wiadomościami co kilka sekund. 

Jak jeszcze można pozyskać klientów?

Warto spojrzeć jeszcze na kilka metod tego, jak powiększyć bazę klientów. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Landing page – tutaj warto postawić na kierowanie na strony, gdzie istnieje możliwość zapisu i zarejestrowania. Strona główna może być zwyczajnie przytłaczająca, przez co wiele osób nie zostawi swoich danych.
  • Konkursy – wystarczy niewielka nagroda, która jednak będzie interesująca dla potencjalnych klientów, a zebranie danych będzie proste. Wystarczy zamieścić potrzebę wpisania e-maila, a baza klientów się powiększy.
  • Współpraca z inną marką – powiększenie bazy klienta poprzez przejęcie jej od innej firmy nie jest niczym nowym. Choć działa świetnie, jest często dość nieopłacalne.

Szukając możliwości powiększenia bazy klientów, warto zajrzeć również na stronę musictrailfestival.pl, gdzie znajduje się katalog firm. Zapisanie się do niego pozwoli na dostęp do tysięcy potencjalnych klientów z całej Polski.