Nie raz dochodzi do awarii i nie mamy czystej wody lub nasze ścieki nie są dobrze odprowadzane. Wtedy niestety będzie trzeba wezwać odpowiednie służby, których zadaniem jest jak najszybsze usunięcie awarii oraz zapewnienie godnych warunków do życia mieszkańcom, u których ten problem występuje. Dlatego trzeba jak najszybciej zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne, aby zajęło się awarią i pomogło rozwiązać nam problem.

Zadania pogotowia kanalizacyjnego

Najważniejszym i najczęstszym zadaniem tych służb jest usunięcie awarii powodującej brak dostępu do wody lub naprawa sieci hydraulicznej, która odpowiada za odprowadzenie ścieków. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu osoby z pogotowia kanalizacyjnego naprawią naszą instalację hydrauliczną oraz zdiagnozują, w którym miejscu wystąpiło pojawienie się błędu, który przeszkadza w prawidłowym biegu wody lub ścieków. Tak samo przepchną oni nam rury o różnych średnicach oraz zbudowanych z różnych materiałów. Do różnego typu rur muszą oni używać trochę innego sprzętu oraz związków chemicznych. Tak samo pomogą nam w rozmrożeniu rur kanalizacyjnych w czasie silnych mrozów. Jest to bardzo groźne zjawisko, gdy rury zamarzną, ponieważ wtedy nie ma w nich przepływu wody lub ścieków i wszystkie procesy kanalizacyjne są zatrzymane. Pogotowie kanalizacyjne we Wrocławiu dokona mechanicznego lub ciśnieniowego czyszczenia rur.

W ramach swoich usług mogą oni wykonać inspekcję stanu naszych rur przy użyciu profesjonalnych kamer oraz sprzętu najwyższej jakości. Pogotowie kanalizacyjne we Wrocławiu może też naprawić nasze przydomowe połączenia kanalizacyjne i rury należące do miejskich kanalizacji ściekowych. Widzimy, że mogą oni świadczyć podstawowe zadania hydrauliczne, ale związane tylko z awariami naszej sieci kanalizacyjnej.

Jak wyglądają początkowe oględziny wykonane przez pogotowie hydrauliczne?

Muszą oni ustalić, jaki jest stan rur od wewnątrz i jakie zanieczyszczenia powodują brak prawidłowego przepływu wody. Znając przyczynę wystąpienia problemu to wtedy łatwiej dobrać metodę, która usunie zalegające substancje w rurach. Oględziny sieci kanalizacyjnej pozwalają również na poznanie trasy przebiegu rur, lokalizacje nieszczelności w poszczególnych odcinkach rur. Dokładne im się przyjrzenie pozwala ocenić ogólny stan rurociągu. Pozwala ona nam sprawdzić, czy do udrożnienia rur wystarczy samo czyszczenie ich, czy trzeba wymienić elementy instalacji, aby dochodziło do prawidłowego obiegu ścieków i wody w naszej kanalizacji.

Jak wybrać dobre pogotowie kanalizacyjne?

Tak jak w przypadku innych usług warto zapytać się znajomych, czy nie korzystali z usług takiej firmy lub poszukać informacji w sieci o najlepszym pogotowiu kanalizacyjnym, które najskuteczniej usuwa awarię. Dobrze wyposażone pogotowie kanalizacyjne powinno nam pomóc rozwiązać nasz problem i udrożnić rury za pomocą specjalnych preparatów służących do tego typu operacji. Po każdej interwencji pracownik pogotowia kanalizacyjnego sporządza raport, w którym zawiera przyczynę zatoru oraz sposób naprawy.