Każda kobieta uwielbia o siebie dbać, a w szczególności o swoją cerę. Wizyta u kosmetyczki kojarzy się przede wszystkim z czymś przyjemny, komfortem i relaksem, a przy okazji możliwością zadbania o siebie. Coraz więcej Pań zwraca uwagę na stan skóry oraz jej młody wygląd. Cały czas powstają coraz to nowsze metody odmładzania. Świetnym sposobem na to jest stosowanie różnego rodzaju kosmetyków z odpowiednimi składnikami, które aktywują produkcję kolagenu, jednakże czasem to nie wystarcza. W takiej sytuacji pomocna będzie wizyta w salonie kosmetycznym, gdzie dzięki możliwościom, sprzętom i wiedzy odpowiednio przeprowadzą dany zabieg. Na popularności coraz bardziej zyskuje mezoterapia. Charakteryzuje się sporą ilość zalet, a przy tym daje niezwykłe efekty. Przed zdecydowaniem się na poddanie się takiemu zabiegowi warto dowiedzieć się czym jest mezoterapia oraz jakie są do niej wskazania i przeciwwskazania. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest to ingerencja w skórę.

Mezoterapia – Gdynia – co to?

Mezoterapia to najprościej mówiąc zabieg medycyny estetycznej, którego nie wykonuje chirurg. Polega on na wprowadzeniu do właściwych miejsc w skórze substancji odżywczych, które mają różne właściwości, zarówno lecznicze jak i upiększające. Dzięki rozwojowi technologii na rynku dostępne są różne rodzaje mezoterapii, które dzielą się w zależności od metody jaką aplikowane są składniki odżywcze. Wyróżnia się przede wszystkim mezoterapię igłową, która jest inwazyjna, ponieważ za pomocą igły wprowadza się substancje, oraz bezigłową, która jest mniej inwazyjna i stosuje się tutaj prąd elektryczny. Historia tego zabiegu zaczęła się już w ubiegłym wieku, więc jest dość powszechnie znana w medycynie. Ma szerokie zastosowanie zarówno w upiększaniu i odmładzaniu, jak i przy różnego rodzaju rehabilitacjach. Coraz więcej osób chętnie korzysta z tego zabiegu dzięki jego niezwykłym efektom i korzyściom.

Mezoterapia – Gdynia – wskazania

Mezoterapia ma bardzo szerokie zastosowanie. Szczególnie polecana jest Paniom, którym zależy na poprawie stanu skóry, odmłodzeniu jej czy zlikwidowaniu cellulitu. Zabieg jest wskazany dla osób z ranami potrądzikowymi, rogowaceniem naskórka, pajączkami, zasinieniami czy różnego rodzaju przebarwieniami. Polecany jest osobom, które narażone są na różne szkodliwe czynniki takie jak alkohol, zanieczyszczone powietrze, niewłaściwa dieta czy stres. Świetnie sprawdzi się po prostu każdemu kto chce trochę zadbać o swoją cerę, a przy tym oczekuje szybkich efektów.

Mezoterapia – Gdynia – przeciwwskazania

Tak jak każdy zabieg, tak i mezoterapia w Gdyni może niekorzystnie wpływać na niektóre osoby. Przed przystąpieniem do takiego zabiegu warto zapoznać się z tym jakie są przeciwwskazania do jego wykonania. Przede wszystkim nie powinno się go robić w przypadku ciąży, menstruacji, ale też osoby z chorobami takimi jak nowotwory, cukrzyca, epilepsja, choroby żył, czy też przy różnego rodzaju infekcjach lub stanach zapalnych. Odpowiednio wykwalifikowana osoba zawsze najpierw wykona dokładny wywiad, aby móc dopasować zabieg do potrzeb i wymagań.