Tipsy spełniają rolę sztucznego paznokcia, który za pomocą kleju przymocowuje się do naturalnego paznokcia. Jednocześnie warto zaznaczyć, iż tipsy mogą mieć różne kształty. Mogą one mieć różne kolory: przeźroczyste, mleczne, białe czy kolorowe. Zwykle sprzedawane są w dużej ilości sztuk, od 100,120 do nawet 500 sztuk w opakowaniu. Tipsy można malować zarówno za pomocą lakierów tradycyjnych, jak i lakierów hybrydowych. Jednocześnie z powodu braku tunelu nie cieszą się one zbyt dużą popularnością. Do ich mocowania należy używać specjalnego kleju, dodatkowo można je utwardzać za pomocą żelu. Przy aplikacji tipsa należy pamiętać o tym, iż rozmiar powinien być idealnie dobrany. Jednak jak długo trzymają się tipsy takie jak np. https://www.zwap.pl/Tipsy-ombre-c103? Czy taka stylizacja jest trwała?

Trwałość tipsów na klej

W Internecie krąży wiele opowieści o tym, że tipsy trzymają się jedynie kilka dni. Takie sytuacje oczywiście się zdarzają, jednak, aby odpowiedzieć na pytanie, jak długo trzymają się tipsy, w dużej mierze errory wynikać mogą z niewłaściwego przyklejenia tipsa lub przygotowania płytki. W wypadku zastosowania dobrego kleju, powinny one trzymać się około tygodnia. Zanim jednak tipsy zostaną przyklejone, płytka winna zostać odpowiednio przygotowana. Płytka powinna być dobrze zmatowiona, kształt tipsów odpowiednio dobrany, warto pamiętać, iż występują one w dziesięciu lub dwunastu rozmiarach, a płytka odtłuszczona dokładnie cleanerem. Tipsa winno się przyklejać pod kątem 45 stopni, odpowiednio go dociskając do naturalnego paznokcia. 

Tipsy – jak długo się trzymają

Od tego, jak płytka paznokcia zostanie przygotowana zależy jak długo trzymają się tipsy na klej. Kluczowa jest zatem odpowiednio przygotowana płytka paznokcia. Dodatkowo warto zaznaczyć, że dobrze dobrane oraz założone tipsy winny maksymalnie imitować naturalną płytkę paznokcia. W momencie, gdy tips został już odpowiednio założony, można przejść do dalszej stylizacji. W wypadku, gdy na naklejony tips zostanie dodatkowo nałożony żel, stylizacja tego typu może trzymać się od dwóch do trzech tygodni. Po tym czasie, z uwagi na widoczny odrost wymaga ona uzupełnienia. Wówczas należy udać się do salonu kosmetycznego i poprosić o ich uzupełnienie, aby dalej móc cieszyć się pięknymi, zadbanymi i długimi paznokciami, które stanowią nie tylko wizytówkę, ale i ozdobę każdej kobiety. Zadbane dłonie stanowią duży atut, zatem warto zadbać o ten aspekt w wyglądzie.

Dobrej jakości tipsy są elastyczne, a dzięki temu łatwe w obróbce. Jednocześnie z uwagi na fakt, iż są one przyklejane mocnym klejem do naturalnej płytki paznokcia niewłaściwie założone, a przede wszystkim nieodpowiednio zdjęte mogą znacznie uszkodzić naturalną płytkę paznokcia. W takim wypadku należy zaopatrzyć się w olejek rycynowy, który pomoże zregenerować naturalną płytkę paznokcia, a z założeniem kolejnej stylizacji należy wstrzymać się od dwóch do trzech tygodni, do momentu, aż naturalny paznokieć całkowicie się zregeneruje.

Ten rodzaj stylizacji ma zarówno wiele zalet, jak i wad. Kluczowe zalety tego typu rozwiązania to trwałość stylizacji. Dodatkowo tipsy są znacznie mniej narażone na złamanie w przeciwieństwie do naturalnych paznokci. To także idealny sposób na piękne dłonie dla kobiet, które, dla przykładu, w wyniku stresu, obgryzają paznokcie. Tipsy pozwalają w realny sposób walczyć z tym nawykiem. Dodatkowo tipsy przyczepiane klejem stanowią szybki i łatwy sposób na metamorfozę dłoni w domowym zaciszu.

Jednak należy pamiętać o tym, iż najbardziej trwałe są te tipsy, które po przyklejeniu dodatkowo zostały pokryte żelem. To dodatkowo wzmacnia stylizację i sprawia, iż paznokcie wyglądają idealnie zazwyczaj do momentu pojawienia się widocznego odrostu, co stanowi kwestię indywidualną. Niektóre kobiety muszą bowiem uzupełniać paznokcie co dwa tygodnie, inne mogą odwiedzać stylistki raz w miesiącu. Dodatkowo tipsy, które zostały właściwie zaaplikowane pozwalają także na zapuszczenie własnych paznokci. Dzięki temu po upływie określonego czasu można z powodzeniem zrezygnować z tego typu stylizacji na rzecz lakierów hybrydowych.