Kochasz kawę i nie wyobrażasz sobie dnia bez niej? Wejdź na wyższy poziom smaku i poznaj alternatywne metody parzenia kawy! Pozwolą ci na zaparzenie idealnej kawy bez używania drogiego i dużego ekspresu!

Chemex

Przypomina dizajnerską karafkę, ale to pozornie banalne urządzenie zaparzy dla ciebie wyjątkową kawę o delikatnym smaku. Tajemnica tkwi w specjalnych filtrach, które przepuszczają kawę w taki sposób, by była subtelna, ale jednocześnie zawierała sporą dawkę kofeiny. Czas parzenia to dokładnie 4 minuty. Będzie też stanowić piękną ozdobę w twojej kuchni!

Aeropress

Zaparzysz w nim różne rodzaje kawy ziarnistej. Działa na zasadzie tłoka z filtrem, który wyciska kawę bezpośrednio do kubka. Jest świetny dla osób, które lubią bawić się w domowego baristę i eksperymentować. Ma jednak wadę — na raz można zaparzyć w nim kawę tylko dla jednej osoby.

Drip

To proste urządzenie z filtrami w kształcie trapezu. Pozwala na zaparzenie kawy o smaku cytrusów, czekolady, ziół… Wystarczy odpowiednia kawa ziarnista. Drip doskonale podkreśli te nuty smakowe. Jest idealny dla amatorów aptekarskiej dokładności.
Warto bawić się kawą. Zaskocz rodzinę i znajomych podając im kawę, której jeszcze nie pili!

Dodaj komentarz