Masaż rehabilitacyjny to zabieg dedykowany osobom z problemami natury kostno- mięśniowej, urazami mięśni, bólami kręgosłupa oraz stanami zapalnymi. Jego głównym zadaniem jest redukowaniu bólu i napięcia, a także zapobieganie schorzeniom ortopedycznym, reumatologicznym oraz neurologicznym. Masaż rehabilitacyjny ma bardzo wiele zalet. Jeśli chcesz je poznać, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Masaż rehabilitacyjny – kiedy warto się na niego zdecydować?

Masaż rehabilitacyjny jest zabiegiem przyspieszającym powrót do sprawności fizycznej po urazie, operacji czy wypadku. Stosuje się go także w przypadku stanów pourazowych, zaniku mięśni, wad postawy oraz bóli kręgosłupa i pleców. Dedykowany jest on osobom po udarze i wylewach. Masaż rehabilitacyjny jest bardzo pomocny również w przypadku zapalenia stawów i zmęczenia mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.

Masaż rehabilitacyjny – przeciwwskazania

Masaż rehabilitacyjny ma bardzo dużo zalet, jednak w niektórych przypadkach jego stosowanie jest niezalecane. Przeciwwskazaniem do masażu rehabilitacyjnego jest:

  • gruźlica,
  • osteoporoza,
  • menstruacja,
  • nadciśnienie,
  • choroby skóry,
  • choroby serca,
  • infekcja,
  • niektóre choroby nowotworowe.

Jeśli chcesz upewnić się, czy przy Twoich schorzeniach lub dolegliwościach masaż rehabilitacyjny będzie bezpieczny, udaj się na konsultację do gabinetu masażu. Specjaliści z pewnością rozwieją Twoje wątpliwości.

Masaż rehabilitacyjny – dlaczego warto?

Masaż rehabilitacyjny cieszy się ogromną popularnością, gdyż posiada sporo zalet. Przede wszystkim zmniejsza dolegliwości bólowe i rozluźnia mięśnie. Ponadto wzmacnia układ odpornościowy, przynosi ulgę w stresie i łagodzi stany zapalne. Doskonale wpływa on na cały organizm. Świetnie oddziałuje zarówno na skórę, jak i na tkanki czy układy odpowiadające za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Masaż rehabilitacyjny ogranicza postęp zaniku mięśni, zmniejsza nadwrażliwość punktów spustowych i skutecznie przyspiesza regenerację mięśni. Jego ogromną zaletą jest również fakt, iż usprawnia przepływ krwi i chłonki w naczyniach chłonnych oraz żyłach.

Gdzie się zapisać na masaż rehabilitacyjny?

Aby masaż rehabilitacyjny przyniósł oczekiwane rezultaty, musi zostać wykonany przez wykwalifikowanych masażystów. Specjaliści Ci muszą posiadać szeroką wiedzę i potrafić dobrać techniki masażu do problemu pacjenta. Zatem, gdzie zapisać się na masaż rehabilitacyjny w Warszawie? Najlepiej postawić na zaufany, polecany salon masażu, w którym pracują profesjonaliści z doświadczeniem i odpowiednimi kompetencjami. Warto wybrać specjalistów działających na rynku od lat i cieszących się dobrymi opiniami pacjentów.

Zanim zdecydujesz się na usługi danego salonu, poczytaj w internecie recenzje na jego temat i zapytaj o kwalifikacje masażystów. Jeśli salon ten ma nie najlepsze opinie, poszukaj innego. Pamiętaj, że źle wykonany masaż rehabilitacyjny może stanowić zagrożenie dla zdrowia, dlatego bardzo ważne jest zweryfikowanie specjalistów oferujących ten zabieg.