Koszula do porodu to element garderoby, który od pewnego czasu panie mogą wybierać zgodnie z własnymi upodobaniami. Na szczęście minęły już czasy, kiedy wszystkie kobiety ubierane były w niemal identyczne, nieestetyczne i niewygodne koszule szpitalne do karmienia. Mając możliwość dokonania samodzielnego wyboru, panie zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność i wygodę koszuli, ale także jej stronę wizualną. Jaka koszula do porodu sprawdzi się najlepiej? Na co zwracać uwagę przygotowując garderobę na ten wyjątkowy dzień?

Koszula do porodu – jaka będzie najwygodniejsza?

Jaka koszula do porodu sprawdzi się w wyjątkowych okolicznościach tego dnia? Najważniejsze, aby była komfortowa. Wygodę zapewni przede wszystkim odpowiedni materiał. Powinna to być niezbyt gruba, przewiewna tkanina bawełniana, pozwalająca skórze oddychać i łatwo wchłaniająca pot. Włókna syntetyczne tego dnia z pewnością nie byłyby najlepszym wyborem. Dodatkowo wybór koszuli z włókien naturalnych umożliwia łatwe zadbanie o jej czystość. Bieliznę bawełnianą można prać i prasować w wysokich temperaturach, zapewniających jej higieniczną czystość. Ma to duże znaczenie, ponieważ koszulę używaną podczas porodu i połogu pierze się naprawdę często.

Istotne jest również, aby krój koszuli zapewniał maksymalną swobodę ruchów.  Musi gwarantować możliwość łatwego odsłonięcia brzucha i nie powinna krępować ruchów kobiety, przyjmującej rozmaite pozycje. Sprawdzają się zwykle modele z odcięciem pod biustem, zaszewkami lub marszczeniem na wysokości piersi lub pionowymi plisami. Dzięki nim materiał ładnie się układa, a koszula leży idealnie, nawet kiedy rozmiar przyszłej mamy ulega zmianom.

Koszula do porodu – jaka powinna być jej długość?

Długość koszuli, jaką przyszła mama wybierze do porodu, ma również istotne znaczenie. Optymalna będzie koszula o długości nieco przed kolano. Dłuższe mogą krępować ruchy i sprawiać, że podwijanie materiału podczas badania będzie kłopotliwe. Zbyt krótkie z kolei mogą nie zapewnić wystarczającej intymności i sprawić, że będzie odczuwało się dyskomfort z tym związany. Trzeba pamiętać, że poród może trwać wiele godzin, w czasie których kobieta chodzi, siada, kładzie się. Wygoda jest istotna, jednak liczy się również dobre samopoczucie kobiety. Piękna, wygodna koszula do porodu potrafi poprawić nastrój.

Istotna jest również długość rękawów. Najlepiej, aby były krótkie, niedosięgające łokcia. Ułatwi to ewentualne podłączenie kroplówki czy pomiar ciśnienia podczas trwania akcji porodowej. Podwijanie długich i wąskich rękawów może być wówczas bardzo utrudnione.

Koszula do porodu – na co zwrócić uwagę?

Jaka koszula do porodu sprawdzi się więc najlepiej? Nawet kupowana z myślą o porodzie powinna posłużyć młodej mamie dłużej, niż tylko podczas tego jednego dnia. Idealne koszule porodowe, takie jak te firmy Doctor Nap, dostępne w ofercie sklepu Bobaskowo https://bobaskowo.sklep.pl/brand/6-doctor-nap, posiadają praktyczne zapięcia na wysokości biustu, dzięki którym sprawdzą się również w okresie połogu jako koszule do karmienia. Szczególnie wysoko oceniane są modele zapinane na bezniklowe napy, zamki błyskawiczne bądź z dekoltem kopertowym. Taki sposób zapinania ułatwia dostanie się do piersi w możliwie krótkim czasie – do rozpięcia nie wymaga również użycia dwóch rąk, co ma znaczenie, gdy trzyma się maleństwo. Guziczki mogą być bardziej eleganckie, jednak ich zapinanie jedną ręką okazuje się zwykle problematyczne.

Takie modele koszul ułatwią dyskretne odsłonięcie piersi podczas karmienia maluszka, bez konieczności podwijania całej koszuli.  Poza tym ich wygląd jest naprawdę ładny. Różnorodne fasony sprawiają, że dobrze wyglądają zarówno na dużych, ciążowych brzuszkach, jak i na paniach w okresie połogu i karmienia maleństwa. Dzięki takiej koszuli młoda mama może czuć się zadbana i atrakcyjna już od pierwszych wspólnych chwil z dzieckiem.

Podsumowując, koszula do porodu musi być wygodna i przewiewna, a jej wzór i fason muszą sprawić, że młoda mama poczuje się w niej naprawdę wyjątkowo.