Produkty znanych marek to gwarancja stylu i dobrej jakości. Asortyment marki Tommy Hilfiger jest bardzo bogaty, a zakupione ubrania, obuwie czy akcesoria pozostają w dobrej formie przez wiele lat. Na co zwrócić uwagę, aby nie kupić podróbki? Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek, dzięki którym wybierzesz oryginalny produkt.

Zakupy stacjonarne – rozpoznaj oryginał

W przypadku zakupów stacjonarnych, rozpoznanie oryginalnego produkt nie jest skomplikowane. Dużą zaletą tej formy jest fakt, iż można dotknąć materiału, dzięki czemu ocena jego jakości jest nieco łatwiejsza, niż w przypadku zakupów online. Oryginalny produkt powinien być wykonany z materiału, który pozwala skórze oddychać, nie podrażnia jej i nie krępuje ruchów. Tak na przykład swetry marki Tommy Hilfiger wykonane są z wysokiej jakości bawełny, często można trafić również na kaszmir. Taki produkt jest przyjemny w dotyku, otula skórę i dobrze prezentuje się na ciele.

Wybierając oryginalne produkty, warto pamiętać, że tak znani producenci nie mogą pozwolić sobie na negatywne opinie. Marki dbają więc o to, aby klient był zadowolony. Nie ma tutaj miejsca na nierówne przeszycie, wystające nitki, zaciągnięcia, czy inne wady, przez które produkt nie jest atrakcyjny. Trzeba także przyjrzeć się szczegółom, o które dbają znane marki. Ważne są także etykiety, w przypadku marki Tommy Hilfiger sweter, zazwyczaj są one nieco szorstkie w dotyku. Jeśli swetry marki Tommy Hilfiger albo inna odzież dostępna w ofercie posiada guzik, do produktu dołączony jest także zapasowy guzik.

Bardzo istotnym elementem, dzięki któremu można rozpoznać oryginał, jest logo. Znajduje się ono na każdym produkcie marki. Logo Tommy Hilfiger jest dosyć charakterystyczne, dlatego jego rozpoznanie nie powinno stanowić problemu. Nawet najmniejsze odstępstwa od oryginalnego wyglądu, mogą świadczyć o tym, że masz do czynienia z podróbką. Logo powinno wyglądać dokładnie tak, jak zostało zaprojektowane przez markę. Jest ono umieszczone bardzo precyzyjnie, dlatego niska jakość wykonania nie powinna zdarzać się w produktach oryginalnych.

Numer seryjny produktu to kolejny element, na który trzeba zwrócić uwagę. Służy od do śledzenia towaru przez sklep. Taki sam numer seryjny powinien znajdować się na metce wewnętrznej oraz tej przywieszonej do ubrania.

Sklepy online – zachowaj czujność

Wiesz już, jak rozpoznać oryginalny produkt marki Tommy Hilfiger podczas zakupów stacjonarnych. Na co jednak zwrócić uwagę, jeśli chodzi o zakupy online? Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana i czasochłonna, ale nie warto rezygnować z tej formy zakupów, która ma wiele zalet. Przede wszystkim zawsze korzystaj z polecanych i zaufanych sklepów internetowych. Pamiętaj również o tym, aby przed dokonaniem zakupów zapoznać się z regulaminem sklepu. Zwróć uwagę na punkt, w którym jest mowa o zwrotach. Jeśli są one możliwe, gdy otrzymasz produkt i stwierdzisz, że może być podróbką, po prostu go zwróć.

Warto pamiętać o tym, że uczciwe sklepy nie boją się kontaktu z klientem. Na stronie powinny więc być dane kontaktowe, takie jak adres e-mail czy numer telefonu. Nie bój się zadawać pytań tą drogą. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi przez dłuższy czas, zachowaj czujność, gdyż możesz mieć do czynienia ze sklepem, który oferuje podróbki i nie traktuje swoich klientów uczciwie.

Kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że towary markowe mają swoją cenę. Z racji tego, że prezentują one wysoką jakość i są zakupem na lata, cena ta jest dość wysoka. Jeśli więc zauważysz świetną ofertę oryginalnej bluzki za kilkanaście złotych, najprawdopodobniej dotyczy ona nieoryginalnego produktu. Oczywiście zdarzają się promocje i atrakcyjne rabaty, ale ich wysokość do zazwyczaj kilkanaście procent.

Przeglądając ofertę, przyjrzyj się zdjęciom produktów. Powinny one być dobrej jakości, przedstawiać najważniejsze detale. Warto zrobić zbliżenie na logo oferowanego produktu, aby upewnić się, że wygląda ono tak jak w przypadku oryginału.

Jak rozpoznać oryginalny produkt marki Tommy Hilfiger, aby mieć większą pewność? Należy przyjrzeć się mu po otworzeniu paczki. Wówczas postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w początkowych akapitach niniejszego artykułu.