Egzema, znana również jako zapalenie skóry, jest to stan skóry, który może mieć wpływ na ludzi w każdym wieku. Nasilenie choroby może być różne – w łagodnych postaciach skóra jest gorąca, sucha, swędząca, a w cięższych przypadkach skóra może stać się łuszcząca i może dochodzić do krwawienia. Chociaż wypryski może czasami wyglądają nieprzyjemne, na szczęście nie jest to choroba zaraźliwa. Za pomocą leczenia chorego obszaru skóry, zapalenie egzemy można zmniejszyć – ale skóra zawsze wymaga szczególnej ostrożności, w celu zapobiegania i kontroli nawrotów.

Wyprysk występuje w różnych postaciach i może mieć kilka przyczyn, w zależności od konkretnego rodzaju jaki ma dana osoba. Jeden rodzaj wyprysku to te dziedziczne, podczas gdy inne typy są powodowane przez czynniki drażniące mające styczność ze skórą; na przykład detergenty. Wyprysk może być również być spowodowany przez zaburzenia krążenia krwi w nogach, związany z osobami starszymi.


Atopowe zapalenie skóry: jest najbardziej rozpowszechnioną formą wyprysku. Można go znaleźć zarówno u dzieci jak i dorosłych, a często w rodzinie. Objawy wyprysku atopowego to nieznośne swędzenie, ogólna suchość skóry, zaczerwienienie i stan zapalny.

Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry: Forma egzemy, który rozwija się, gdy układ odpornościowy reaguje przeciw substancji stykającej się ze skórą. Takie reakcje mogą wystąpić, gdy skóra styka się z którąś z substancji takich jak nikiel w kolczykach.. Niektórzy ludzie cierpią również na wystąpienie tych objawów podczas noszenia niektórych perfum. Gdy substancja jest odkryta, kontakt z substancją naruszającą jest to coś, czego należy unikać.


Drażniące kontaktowe zapalenie skóry: Jest to rodzaj egzemy spowodowane stałym kontaktem z substancjami codziennymi, takimi jak detergenty lub substancje chemicznych, które są drażniące dla skóry. Drażniący kontaktowe zapalenie skóry – można tego unikać utrzymując drażniące substancje z dala od skóry, a obszary skóry muszą być dobrze nawilżone.


Dziecięce łojotokowe wypryski: to wypryski, które często dotykają dzieci poniżej jednego roku życia, również znany jako Ciemieniucha. Często zaczyna się na powierzchni skóry głowy lub pieluszki i może rozprzestrzeniać się szybko, chociaż to nie boli , ani nie swędzi. Kremy i olejki do kąpieli mogą wspomóc proces gojenia.

Łojotokowa egzema: Forma egzemy, które zwykle dotyka sporo osób dorosłych w wieku od 20 do 40. Często pojawia się jako łagodny łupież, może rozprzestrzeniać się na obszarze twarzy, uszu i piersi. Skóra zmienia kolor na czerwony i pojawia się stan zapalny, a następnie zaczyna się łuszczyć. Zainfekowane obszary mogą być leczone z pomocą kremu przeciwgrzybiczego.

Dodaj komentarz