Kuchnia to miejsce, które każda Pani domu chce urządzić perfekcyjnie. Godzinami wybieramy idealny kolor ścian, meble, stół oraz dodatki. Najważniejsze jest jednak wyposażenie w którego skład nie wchodzi tylko i wyłącznie sprzęt AGD. O tym co koniecznie trzeba posiadać w kuchni by móc przyrządzić dosłownie każdą potrawę przeczytacie poniżej.
Zestaw ostrych noży
Wiele osób zaczyna od lodówki, jednak to właśnie noże sprawiają, że gotuje nam się przyjemniej. Wszystko idzie jakby sprawniej, dużo mniej czasu zajmuje nam przygotowywanie składników do naszych dań. Możemy sprawić, że kawałki produktów są idealnie pokrojone, niczym pod linijkę. Dobre noże można kupić na stronie producentów. Najpopularniejsze na rynku gastronomicznym są obecnie noże ceramiczne, które idealnie sprawdzają się na każdym produkcie, bez względu na jego strukturę i twardość.
Ostrzałka do noży
Oczywiście każdy nóż kiedyś powoli zacznie tracić swoje doskonałe właściwości. Aby zachować je jak najdłużej i cieszyć się z ich niezawodności, w kuchni nie powinno zabraknąć specjalnej ostrzałki. Noże należy ostrzyć przynajmniej raz na miesiąc, aby nie stawały się tępe, a w konsekwencji bezużyteczne w kuchni.
Deska do krojenia
Nawet nie jedna, a co najmniej trzy. Nie na wszystkich zawsze kroimy. Niektóre z nich służą nam jako podstawka pod pewne produkty, które wkładamy do lodówki i przykrywamy np. miską. Te na których kroimy najlepiej, jeśli będą drewniane. Wówczas posłużą nam zdecydowanie najdłużej. Na rynku do wyboru jest bardzo wiele rodzajów drewnianych desek, np. bambusowe, z drzewa oliwnego czy chociażby dębowe.
Garnki
Najlepsze potrawy są oczywiście z najlepszej jakości garnków. Te, które powinny znajdować się każdej kuchni to przede wszystkim produkty ze stali nierdzewnej. Dzięki temu można ich używać bardzo długo, w ogóle się nie przypalają, ani nie niszczą. Powłoka wewnątrz garnka po latach jest wciąż taka sama. Najlepsza firma, która je produkuje to przede wszystkim Tefal. W swoim asortymencie posiadają garnki przeróżnej wielkości, a także teflonowe patelnie, które dołączane są do kompletów.

Dodaj komentarz