Jeżeli uwielbiasz zaczynać dzień od świeżej kawy, to koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w kawiarkę. Oczywiście wizja kupowania codziennie kawy w pobliskiej kawiarence lub znanej sieciówce wydaje się być pociągająca. Cóż może być lepszego, niż kawa ze świeżo zmielonych ziaren, zrobiona przez profesjonalnego baristę? Pewnie nic, ale nasz portfel może się z tym nie zgodzić. Kawa na mieście to bowiem duży wydatek. Jak zatem zaoszczędzić, a przy tym mieć codziennie pyszną kawę? Kupić kawiarkę. Tylko na jaką się zdecydować, kiedy na rynku jest tak duży wybór?

W pierwszej kolejności warto zapytać, czy kawiarki się w ogóle czymś różnią między sobą? Zwykle wykonane są z aluminium lub stali, ale mogą odróżniać się od siebie ceną, wyglądem oraz oczywiście jakością wykonania.

Lepszym wyborem będą kawiarki Bialetti, aluminiowe lub stalowe. Tradycyjnie kawiarki wykonywane były z aluminium, chodź niektórzy uważają, że kawa w nich wykonana ma dziwny posmak metalu. Co istotne, owe aluminium jest absolutnie nieszkodliwe dla zdrowia. Zwykle parzą one więcej espresso, niż kawiarki stalowe.

Jak dużą kawiarkę kupić? Najlepiej zastanowić się ile kawy dziennie wypijamy i do tego dostosować nasz wybór. Pamiętajmy tylko, że jedno espresso z kawiarki jest mocniejsze niż jedno z ekspresu.

Dodaj komentarz