Występowanie owłosienia na twarzy jest zjawiskiem naturalnym i dotyczy każdego człowieka. Niektórzy jednak posiadają grubsze i ciemniejsze włoski, co może powodować frustrację, szczególnie u płci pięknej. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, jak usunąć włoski z twarzy, zarówno korzystając z usług profesjonalisty, jak i w domowym zaciszu. Na szczęście da się to zrobić w sposób łatwy i w miarę bezbolesny. Zatem jak usunąć niechciane włoski z twarzy?

Włoski na twarzy — przyczyny występowania

Występowanie włosków na twarzy jest czymś zupełnie naturalnym i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Można je zauważyć szczególnie w okolicy wąsika, ale bardzo często występują w okolicy policzków, a u mężczyzn także brody i żuchwy. Włoski na twarzy są zazwyczaj znacznie delikatniejsze u kobiet niż u panów. Pełnią funkcję ochronną i grzewczą. Niestety, u niektórych osób owłosienie na twarzy jest mocno widoczne, co może wpędzać w kompleksy. Dotyczy to szczególnie kobiet, u których ciemniejsze włoski mogą pojawiać się w okolicy ust, tworząc zarys wąsika. Spowodowane jest to głównie zmianami hormonalnymi w organizmie, a dokładniej produkcją zbyt dużej ilości hormonów męskich. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na usuwanie włosków z twarzy. Zazwyczaj zarówno zabiegi wykonywane przez profesjonalistę, jak i te przeprowadzane samodzielnie w domu przynoszą zadowalające efekty w postaci gładkiej skóry. Warto zaznaczyć, że regularna depilacja twarzy nie powoduje wzmocnienia i przyciemniania się włosków, więc nie należy się jej obawiać.

Jak usunąć włoski z twarzy domowymi sposobami?

Wiele osób, zanim zdecyduje się na wykonanie profesjonalnego usuwania włosków z twarzy, wykonuje domowe zabiegi pozwalające na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Jak najlepiej usunąć włoski z twarzy w domu? Najprostszym i najmniej bolesnym sposobem jest zakup kremu do depilacji twarzy dostępnego w każdej drogerii. Jego działanie polega na uszkodzeniu struktury keratynowej włosa, co go osłabia i usuwa z powierzchni skóry. Krem do depilacji jest tani i wystarczy na kilkanaście użyć. Minusem jest fakt, że włos zostaje usunięty bez cebulki, więc bardzo szybko odrasta.

Kolejną metodą jest wykorzystanie plasterków do depilacji twarzy. Sam zabieg jest mniej przyjemny, jednak znacznie trwalszy. Polega na przyklejeniu małego plastra z woskiem w miejsce, z którego chcemy usunąć włosy. Szybkim pociągnięciem usuwamy go, wyrywając wszystkie włoski z cebulkami, co sprawia, że odrastają w wolnym tempie. Plasterki występują w różnych wielkościach, co pozwala na wykonanie zabiegu z dużą precyzją. Warto pamiętać, że tuż po nim należy mocno nawilżyć miejsce, skąd włosy były usuwane, by zminimalizować ryzyko podrażnienia. Doskonale sprawdza się naturalna oliwka, która bardzo często dołączana jest do plastrów. Podczas usuwania owłosienia przy pomocy plasterków powinno się zachować wszelkie środki ostrożności, bo ich nieumiejętne użycie może podrażnić skórę, a nawet ją zerwać! Po depilacji należy używać kremów z filtrem ochronnym, najlepiej jak najwyższym, bo zapobiega to powstawaniu trudnych do usunięcia przebarwień.

 

Profesjonalne zabiegi – jak usunąć włoski z twarzy?

Jeżeli z jakichś powodów nie chcesz samodzielnie wykonywać zabiegu usuwania włosków z twarzy w domu, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki. Jednym ze sposobów jest zapisanie się na usuwanie owłosienia pastą cukrową w gabinecie kosmetycznym. Drugą metodą jest laserowe usuwanie owłosienia – w Kielcach jest to niezwykle popularna opcja. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy. Światło lasera trwale usuwa włoski, nie powodując nieprzyjemnych i bolesnych podrażnień skóry. Zabieg wykonywany przez osobę wykwalifikowaną gwarantuje skuteczność.

Co ważne, światło lasera nie uszkadza skóry ani tkanek, więc depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna dla organizmu. Jak usunąć jasne włoski z twarzy? Przy pomocy lasera to nic trudnego, w dodatku pozwala on pozbyć się także mocnego i ciemnego owłosienia. Usuwanie włosków przy użyciu lasera należy wykonać kilkukrotnie, w paru sesjach. Dokładna liczba zabiegów zależy od grubości włosów i ich koloru, co decyduje również o cenie usługi.