Folia na okna posiada wiele ciekawych zastosowań i jest wykorzystywana do różnych celów. Potrafi pełnić funkcję zabezpieczającą przed promieniami słonecznymi i przenikaniem promieni UV, a także doskonale przyciemnia szyby oraz jest świetnym zamiennikiem zasłon. Oklejanie folią okien nie jest szczególnie trudne, ponieważ proces naklejania jest banalnie prosty, a ściąganie folii jeszcze bardziej w razie, gdyby była taka konieczność. Warto zapoznać się ze szczegółami, aby wiedzieć, czym kierować się przy wyborze konkretnego rodzaju folii.

Zastosowania folii na okna

Oprócz wyżej wymienionej funkcji zabezpieczającej folie okienne można coraz częściej zauważyć na szybach i oknach sklepów, salonów fryzjerskich, cukierni, z uwagi na fakt, że jest to dobra forma promocji własnego biznesu. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy wzrokowcami i “kupujemy oczami”, dlatego oklejanie folią okien cały czas zyskuje na popularności. Przed wyborem konkretnej firmy wykonującej tego rodzaju usługi dobrze jest trochę zagłębić się w temat i poznać rodzaje takich oklein.

Długotrwałe zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim wyżej wymieniony aspekt reklamowy i przyciąganie uwagi klientów. Jeśli projekt okleiny zostanie stworzony w ciekawy sposób i grafika będzie chwytliwa dla oka, to w połączeniu z dokładnym, estetycznym montażem daje to gwarancję sukcesu i szansę na zwiększenie zysków w postaci pozyskania nowej grupy klientów.

Sam sposób projektowania takich folii jest dość ciekawy, ponieważ wszystko przebiega wedle ściśle określonego schematu. Na samym początku elementy, które mają zostać uwzględnione w projekcie są wycinane przez nowoczesny sprzęt komputerowy, dzięki czemu można być pewnym dokładności i precyzji. Dzięki wykorzystaniu skutecznych metod folie i grafiki są odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, a okna mogą być oklejone całkowicie lub częściowo w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.

Oklejanie okien folią – rodzaj i cena

Wybór konkretnego rodzaju folii w dużej mierze od indywidualnych potrzeb. Jeśli głównym celem oklejania okien ma być zapewnienie większego bezpieczeństwa lokalowi, to idealnym rozwiązaniem będzie folia antywłamaniowa. Pozwala to na zabezpieczenie szyby w przypadku jest stłuczenia – dzięki użytej folii szyba nie rozpryśnie się. Do zaciemnienia pomieszczeń stosuje się folię przeciwsłoneczną, natomiast do różnego rodzaju lokali użytku publicznego najczęściej wybierana jest folia matowa, która przepuszcza światło do pomieszczenia zachowując przy tym wgląd do jego środka.

Ceny są różne i wahają się w zależności od lokalizacji, natomiast średnia cena oklejania okien folią oscyluje w granicach od 45 do 75 złotych za metr kwadratowy brutto. Oczywiście to średnia kwota, ponieważ na całkowity koszt ma też kilka innych czynników jak rodzaj folii czy lokalizacja. Przed wyborem konkretnej firmy, która zajmie się oklejaniem okna warto jest wcześniej sprawdzić opinie poprzednich klientów i oferowane ceny porównać z kilkoma innymi ofertami.