Alpy to jeden z najpopularniejszych łańcuchów górskich w Europie. Jego pasmo ciągnie się łącznie przez 1200 km i przechodzi przez terytoria kilku państw, w tym Włoch, Francji, Szwajcarii, Austrii, Niemiec, Liechtensteinu i Słowenii. Składa się z ponad 82 szczytów, z których rozpościera się wspaniały widok na górską okolicę. Najwyższym szczytem Alp oraz najwyższym szczytem w Europie jest Mont Blanc, który wznosi się na wysokość 4808 m n.p.m. Na tak rozległej przestrzeni znajduje się bardzo dużo ciekawych miejscowości i różnych stoków narciarskich, a każdy z nich będzie wspaniałą atrakcją dla całej rodziny. Gdzie zatem pojechać na narty w Alpy i które miejsca są popularne wśród wczasowiczów?

Tonale – narty rodzinne Alpach

Passo del Tonale jest położone we włoskim Trydencie i stanowi ciekawy punkt dla podróżujących po Alpach Włoskich. Znajduje się tam ok. 100 km stoków narciarskich oraz liczne wyciągi narciarskie (ponad 30), które są znacznym udogodnieniem dla narciarzy w poruszaniu się po okolicy. Zimą możemy cieszyć się dużą ilością śniegu, która sprzyja uprawianiu sportów, natomiast latem Tonale odkrywa przed nami nieznane szlaki turystyczne, które zaprowadzą nas m.in. do Parku Narodowego Stelvio czy do malowniczego Alpi dell’Adamello e della Presanella, gdzie możemy wędrować po szczytach Alp na wysokości ponad 3000 m n.p.m.

Tonale dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

Apres-ski to nie tylko sport, ale również styl życia. Wyjazd na narty w Alpy wiąże się również z obowiązkiem uczestniczenia w pewnej kulturze narciarskiej, która przejawia się wspólnym biesiadowaniem. Radość z pobytu w kurorcie można okazywać na różne sposoby, a wiele hoteli organizuje nocne ucztowanie. Głośna muzyka, w postaci rockowego zespołu albo jazzowego pianisty, bar pełen luksusowych drinków i koktajli oraz impreza przez cały dzień i całą noc to tylko kilka atrakcji. Kontynuując tę długą tradycję, warto spędzić swój czas w górach na zabawie i uśmiechach, co zbliża i tworzy tylko pozytywną atmosferę. Zatem zgraj się ze znajomymi bądź rodziną i przyjedź do Tonale na rodzinne narty w Alpach.

Jakie atrakcje spotkamy w Passo del Tonale?

Na pewno wielką atrakcją będzie możliwość skosztowania lokalnej, włoskiej kuchni. Tonale oferuje bardzo dużą liczbę restauracji, których bogate menu zawiera wiele dań z kuchni alpejskiej i śródziemnomorskiej, a także wiele tradycyjnych dań włoskich. Jak się już najemy, możemy odwiedzić lodowiec Presena, który również znany jest jako jeden z nielicznych lodowców, na którym można uprawiać narciarstwo. Inną popularną dyscypliną uprawianą w Tonale jest narciarstwo biegowe. Znajduje się tutaj ponad 20 km tras biegowych, na które możemy wykupić sobie całodniowe karnety. Dla najmłodszych otwarty został specjalny, alpejski Kindergarden, w postaci dużego i ogrodzonego placu na świeżym powietrzu, gdzie dzieci mogą bawić się w śniegu i uczyć się bezpiecznej jazdy na nartach pod opieką instruktorów.

Odwiedzając Tonale, sami się przekonacie najbardziej, że to miejsce ma do zaoferowania wszystko to, co alpejska miejscowość mieć powinna. Piękne krajobrazy, wiele atrakcji, kilometry tras narciarskich i biegowych, oraz wspaniały wypoczynek w alpejskich kurortach. Jeżeli swój wyjazd okrasicie jeszcze kubkiem grzańca i kawałkiem ciasta, poznając jednocześnie miejscową kulturę, na pewno będziecie mogli powiedzieć, że teraz wasz wyjazd jest spełniony. Jeżeli narty w Alpach to tylko w Tonale, ta włoska miejscowość na pewno przypadnie do gustu każdemu, nawet wymagającemu zwolennikowi zimowych wypadów w góry.