Dostępność maszynek, wosków, kremów czy specjalistycznych urządzeń do golenia świadczy o tym, że większości z nas zależy na pozbywaniu się owłosienia z ciała. Kobiety marzą o gładkich w dotyku nogach, mężczyźni zaś coraz częściej decydują się na usunięcie owłosienia z klatki piersiowej. Golenie się za pomocą maszynki czy depilatorów jest pracochłonne, dodatkowo po takim zabiegu w wielu przypadkach trzeba mierzyć się z podrażnieniami czy suchą skórą. Golenie maszynką daje też efekt jedynie na chwilę, a odrastające szybko włoski nie są przyjemne w dotyku. Aby uniknąć nieprzyjemnych skutków golenia oraz podarować osobie idealnie gładkie ciało na długi czas, warto skorzystać z depilacji laserowej.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa, jak wskazuje jej nazwa polega na usuwaniu włosków za pomocą specjalistycznego lasera. Wiązka światła tego urządzenia wnika głęboko w skórę, gdzie pochłania ją melanina, a następnie przetwarza w energię termiczną. Takie działanie prowadzi do uszkodzenia cebulki włosa, dzięki czemu włosy nie odrastają. Mechanizm zawarty w depilatorach laserowych jest łagodny dla skóry, może być zatem wykorzystywany do wszystkich części ciała. Oprócz klasycznych pach czy nóg coraz więcej kobiet decyduje się na usunięcie lasem owłosienia z rąk, czy okolic bikini. Depilacja za pomocą lasera pozwala także pozbyć się wąsika.

Skąd wzięła się popularność depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej od wielu lat cieszy się popularnością, która wynika przede wszystkim z efektów, jakie jesteśmy w stanie uzyskać. Wykorzystanie lasera w depilacji jest najskuteczniejszą metodą pozbywania się owłosienia. Innowacyjne urządzenia eliminują problem podrażnienia i przesuszenia skóry oraz zapobiegają wrastaniu włosków, które prowadzić mogą do powstawania bolesnych stanów zapalnych. Wystarczy kilka depilacji z wykorzystaniem lasera, aby na najbliższe lata cieszyć się gładką skórą bez żadnego włoska. Jest to znaczna oszczędność czasu, ale także pieniędzy – nie musimy dłużej inwestować w maszynki, pianki do golenia oraz preparaty, które uratują nas przed bólem związanym z powstawaniem podrażnień na ciele.

Istnieje kilka rodzajów laserów przeznaczonych do depilacji. Każdy z nich posiada inną długość promieniowania, a więc wnika w skórę na inną głębokość. Laser dobierany jest do koloru i intensywności owłosienia oraz stanu włosów. Im mocniejsze cebulki, tym trudniejsze do usunięcia owłosienie. Wyróżnić możemy laser rubinowy, który stosuje się do jasnych włosów, laser diodowy, który szczególnie zalecany jest osobom posiadającym ciemną karnację i gęste grube włoski czy chociażby laser neodymowo-yagowy będący świetnym urządzeniem do depilacji większych obszarów skóry, takich jak nogi.

Laserowe usuwanie owłosienia – Toruń

Jeżeli posiadanie włosków na ciele powoduje u Ciebie dyskomfort bądź po prostu masz dość ciągłego traktowania swojego ciała maszynką, zapisz się na zabieg laserowego usuwania owłosienia w Toruniu. Specjaliści pomogą Ci w osiągnięciu wymarzonej gładkiej skóry na długi czas. Dobrze przeprowadzony zabieg depilacji nie będzie bolesny a efekty zachwycą Cię już od pierwszej wizyty. Zabieg skierowany jest zarówno do kobiet jak i dla mężczyzn. Możesz pozbyć się tam owłosienia z każdej partii ciała.