Enterprise Resource Planning, czyli ERP oznacza planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Platforma ERP ma wspomagać zarządzanie finansami, łańcuchami dostaw, operacjami, handlem, raportowaniem produkcją, a także działaniami, które są związane z zasobami ludzkimi wewnątrz firmy. 

Czym jest planowanie zasobów przedsiębiorstwa? W jaki sposób zmieniła się rola platform ERP? 

Odpowiadając sobie na pytanie, platforma ERP co to i do czego służy, należy wiedzieć, że rola ta się zmieniała. Początkowo, platforma była monolitycznym pakietem, który działał całkowicie odrębnie, tak więc platforma ERP nie komunikowała się wtedy z żądnymi innymi platformami, była niejako wolnym elektronem. Proces ten był bardzo kosztowny, zastanawiano się więc nad celowością takiej platformy, czy potencjalne korzyści są na tyle duże, by ponosić tę cenę.

Producenci platform ERP podeszli jednak do ich zagadnienia w sposób kompleksowy. Jeśli zastanawiasz się nad współczesnością, platforma ERP, do czego służy, wiedz, że obecnie jest to połączenie wielorakich procesów w ramach jednej, sprawnie działającej maszyny. Możesz dziś zyskać nie tylko łączność danych na platformie ERP, ponadto możesz liczyć na rozwiązania związane z zaangażowaniem, z aktywnością klientów, z e-commerce oraz masz tutaj szereg narzędzi zwiększających produkcyjność. Jeśli więc zastanawiasz się jeszcze nad tym, czy jest to rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa, jak i dlaczego ERP to jest optymalne rozwiązanie, platforma ERP, dlaczego warto z niej korzystać, wiedz, że powodów jest bardzo wiele.

Decydując się na platformę ERP, możesz liczyć na udoskonalone zabezpieczenia oraz ochronę prywatności, wiąże się ona też z takimi korzyściami jak zbudowanie pewnej ciągłości, odporności w Twoim przedsiębiorstwie, oraz procesach. Dzieje się tak dlatego, że że uzyskujesz kompletne, szczegółowe informacje, dzięki którym wprowadzisz innowacyjne rozwiązania w szybkim tempie, tym sposobem przygotujesz swoje przedsiębiorstwo na wyzwania, które pojawią się w przyszłości, co zapewni Ci dawkę niezbędnego komfortu. Musisz wiedzieć, że choć do tej pory nie opracowano oprogramowania, które byłoby odpowiednie dla wszystkich procesów biznesowych, jednak technologia Enterprise Resource Planning jest coraz lepiej dopasowana, obecnie sprosta wyzwaniom związanym z łączeniem procesów biznesowych. Pamiętaj o tym, że platforma ERP obejmuje wiele funkcji w całej organizacji, które związane są z takimi aspektami jak: handel, finanse, zasoby ludzkie, produkcja, łańcuchy dostaw. 

Skąd wiadomo, że jest zapotrzebowanie na platformę ERP?

 

Dostrzegając plusy platformy ERP, zastanawiasz się nad tym, czy byłoby to rozwiązanie, które w pełni sprawdzi się w Twoim biurze. Nie jesteś w stanie określić, czy jest to opcja dla Ciebie a jeśli tak, to czy to jest właśnie ten moment, by zdecydowanie postawić na takie rozwiązanie. Weź pod uwagę następujące aspekty, odpowiedz sobie na te pytania: 

  • czy dotychczasowy podstawowy system pozwala na rozwój? 
  • czy masz rozproszone systemy, jeśli tak to, czy współpracują one ze sobą w sposób, który byłby dla Ciebie satysfakcjonujący? 
  • czy przy obecnym systemie, klienci są w pełni zadowoleni? Czy system radzi sobie z mobilnością klientów? 

Pamiętaj o tym, że jeśli uznasz, że platforma ERP być może byłaby dla Ciebie, jednak twierdzisz, że nie stać Cię na nią, najprawdopodobniej jesteś w błędzie. W świetle zasady, kto się nie rozwija, ten się cofa, wiedz, że nie decydując się na ERP, niezadowoleni z Twych usług klienci, prawdopodobnie przejdą do konkurencji. W przypadku, kiedy jednak uważasz, że potrzebujesz platformę ERP, jednak napotykasz na weto, zaplanuj pokaz takiego programowania, by wszyscy nabrali świadomości, ile można osiągnąć przy jego pomocy, jak mocno rozwinąć przedsiębiorstwo, usprawnić jego pracę. 

Jeśli dostrzegłeś już profity, które idą za platformą ERP, jednak nie do końca wiesz, w jaki sposób się do tego zabrać, platforma https://inlogica.com/product będzie stanowiła właściwą odpowiedź, uzyskasz bezpłatną konsultację związaną z analizą przed wdrożeniową, helpdesk 24/7/365, gdzie kompetentni specjaliści rozwieją wszystkie Twoje dylematy.